Americká lednice

Představte si klasickou velkou americkou rodinu, která se právě sešla na svátky. Jídla je přehršel, lednice musí chladit za dva a přitom doslova praská ve švech všemi těmi dobrotami a lahůdkami. Pokud i vaše rodinné oslavy vypadají nějak podobně nebo máte například velkou rodinu pod jednou střechou, zkuste se zamyslet nad praktičností tzv. americké lednice.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Energetická třída
 
A++ 
A+ 
A++ 
A+ 
A++ 
 
Spotřeba energie za rok
 
383 kWh
344 kWh
383 kWh
429 kWh
263 kWh
 
Hlučnost
 
39 dB
42 dB
39 dB
39 dB
42 dB
 
Celkový objem
 
 
 
 
 
 
 
Čistý objem chladničky
 
407 l
368 l
407 l
591 l
261 l
 
Čistý objem mrazáku
 
202 l
167 l
202 l
197 l
104 l
 
Výška
 
178 cm
179.3 cm
178 cm
179 cm
184.7 cm
 
Šířka
 
91.2 cm
91 cm
91.2 cm
91.2 cm
75.3 cm
 
Hloubka
 
77.2 cm
68.7 cm
77.2 cm
71.7 cm
68.8 cm
 
No frost
ne 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
Ventilátor
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
Displej
ne 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
Varovný signál lednice
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
Oddělená regulace
ne 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
Super chlazení
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ano 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 21 hlasy, průměrně 4.3 z 5

Americké lednice jsou ale americké jenom svými vlastnostmi, nemusíte se obávat, že byste se s ní nedomluvili nebo na vás byla nějaká domýšlivá. Lednice amerického charakteru totiž snadno najdete i u známých společností, jako je například Beko, Samsung, Gorenje, Concept či LG. A od takových značek máte zaručenou spolehlivost, dlouhou životnost a originálnost každého kousku. Jejich produkty jsou vždy ty nejlepší, takže i v případě americké lednice se nemusíte obávat nějakého kiksu. Pohostěte celou svou blízkou i vzdálenou rodinu nebo přátele a nakrmte je ze zásob své velké americké lednice.

Staňte se velkou americkou rodinou

Americké lednice jsou velké, praktické a pohodlné. Vždy jsou tvořeny dvěma křídly, která mohou být ještě rozdělena na polovinu. Nejčastěji jsou kombinovaného charakteru, což znamená, že kromě lednice v nich najdete i rozměrný mrazák. Ten lze u některých modelů otevírat samostatně – v případě, že má americká lednice čtyři křídla, tak dokonce lze otevírat zvlášť i každou polovinu mrazáku a každou polovinu lednice.

Kromě prakticky rozdělených přihrádek, které jsou opravdu velké, takže se na ně hravě vejde celý dort nebo pekáč se dvěma husami, jsou v lednici také přihrádky ve dvířkách a na dně jsou zvlášť šuplíky na zeleninu. Pokud máte doma velkou rodinu, americká lednice pro vás bude perfektním řešením, jak skladovat spoustu potravin efektivně a stylově. Americké lednice navíc mají v mnoha případech různé vychytávky, jako je například dávkovač ledu přímo na dvířkách lednice zvenčí, takže už nebudete kostky muset hledat pracně v mrazáku. Některé mají i dávkování pití. Dále jsou to displeje, které vám poví o naplněnosti lednice, můžete si na nich napsat seznam toho, co je potřeba koupit nebo si prohlédnou recept a zároveň vybírat jídlo z lednice. Pro váš snadnější život jsou americké lednice jako dělané.

Na co si dát pozor při výběru lednice

Při výběru americké lednice byste měli zohlednit několik aspektů.

  • Tím nejzákladnějším je určitě velikost. Americké lednice jsou rozměrově v trochu jiné lize, než klasické lednice, takže si v kuchyni nezapomeňte přeměřit místo, kam ji chcete dát, jestli se vám tam vlastně vůbec vejde. Rozměrově byste měli řešit především šířku, která díky dvěma křídlům značně nabývá. Dalším aspektem je vnitřní objem. Ten se může pohybovat mezi průměrnými 300 litry k až 700 litry objemu lednice. Velikost zhodnoťte podle toho, pro kolik lidí bude lednice jídlo skladovat a jak často.
  • V případě takto velké lednice se zamyslete i nad energií, kterou vám za rok zhruba sežere. Jestliže chcete do americké lednice investovat, určitě nešetřete a vyberte si takovou, která patří do vyšší energetické třídy a ušetří tak vaši peněženku před zbytečnými výdaji.
  • Ačkoliv jsou lednice amerického stylu velké, běží na tichý chod, nemusíte se tedy obávat hlučnosti nebo nějakého rušení spánku.

Další aspekty vaší americké lednice

Mezi další věci, které byste měli při výběru americké lednice myslet, je například funkce No frost, která se postará o rychlé zamražení vašich potravin a tedy i jejich dlouhou trvanlivost. Díky tomu systému už nebudete muset z mrazáku ďoubat ledu nebo vyndávat z mrazáku kuře pokryté námrazou. Zajímavá je také funkce aktivního modrého světla, které simuluje fotosyntézu, díky čemuž vaše zelenina a ovoce budou dlouho čerstvé. A pokud už se něco začne kazit, ionizátor zpomalí proces a odsaje nepříjemný zápach.

TOPlist
TOPlist