Lednice s mrazákem

Zdá se vám, že vaše kuchyně potřebuje změnu? Uvažujete o lepším vybavení? Efektivnějšího skladování potravin a nového designu domácnosti dosáhnete například s novou moderní lednicí. S ní nejenže vaše kuchyně doslova prokoukne, ale také ušetříte na energiích, budete šetrnější k životnímu prostředí a zajistíte si odborníka přes uchovávání potravin. Jídlo bude mnohem déle čerstvé, bude dobře vypadat a skvěle chutnat, když bude při ideální teplotě v chladničce s vyváženou vlhkostí vzduchu. Lednice ovšem mohou kopat za společný tým s mrazákem, kterého si mohou brát všude s sebou.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Energetická třída
A+++ 
A+++ 
A++ 
A+ 
A++ 
 
A+++ 
Spotřeba energie za rok
175 kWh
 
235 kWh
257 kWh
231 kWh
 
 
Hlučnost
38 dB
39 dB
42 dB
40 dB
40 dB
 
37 dB
Celkový objem
 
 
 
 
321 l
 
 
Čistý objem chladničky
217 l
255 l
222 l
175 l
225 l
 
267 l
Čistý objem mrazáku
98 l
98 l
85 l
87 l
94 l
 
98 l
Výška
185 cm
201 cm
185 cm
171 cm
185 cm
 
201 cm
Šířka
59.5 cm
59.5 cm
60 cm
54 cm
60 cm
 
59.5 cm
Hloubka
66.8 cm
67.5 cm
64 cm
60 cm
64 cm
 
67.5 cm
No frost
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
Ventilátor
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
Displej
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
Varovný signál lednice
ne 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
Oddělená regulace
ne 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
Super chlazení
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 16 hlasy, průměrně 4.5 z 5

Lednice s mrazákem jsou praktické a úsporné nejen cenově, ale také prostorově. Jednodušeji usadíte lednici s mrazákem v jednom kuse, než si každý vybírat zvlášť a formovat si to dodatečně. Takže pokud uvažujete o investici do nové lednice, zvažte, jestli se vám nevyplatí koupit lednici kombinovanou, s mrazákem. Takové najdete u mnoha významných značek, které se věnují elektrospotřebičům do kuchyně – jedná se například o Beko, Bosch, ETA, Elektrolux, apod.

Kde je mrazák?

Když si koupíte lednici s mrazákem, s největší pravděpodobností ho najdete ve spodní části se samostatnými dvířky. Nemusí tak tomu ale být vždycky.

  • Některé starší modely či třeba retro lednice mohou mít mrazák uvnitř. To znamená, že když budete potřebovat do mrazáku, nejdříve musíte otevřít dvířka ledničky a poté uvnitř samostatná dvířka od mrazáku. Takové typy jsou ale velmi nepraktické, protože tím „větráte“ chlad z ledničky, takže bude mít větší spotřebu. Navíc otevírání dvou dvířek značně zdržuje.
  • Třetí možností, kde mrazák lze najít, je v horní části lednice. Ačkoliv takové skladování může ušetřit místo, také to není úplně nejvhodnější varianta, protože do mrazáku budete muset pomalu lézt po štaflích.
  • Nejpraktičtější jednoduše je mrazák nacházející se pod lednicí, do kterého se snadno dostanete a vše v něm budete mít přehledně na očích.
  • Většina lednic to tak má, ovšem netradiční americké lednice mohou obsahovat ještě samostatný mrazák vedle lednice – tzn. že celková lednice bude dvoukřídlá, kdy jedny dvířka budou schovávat chladničku a druhá dvířka mrazák. Takové rozpoložení se ovšem vyplatí do velkých rodin, které mrazák používají často.

Velikost mrazáku

Při kupování lednice s mrazákem se nezapomeňte podívat na základní aspekt, kterým je určitě velikost. Mrazák je většinou součástí lednice, což znamená, že má také její rozměry. Šířka se pohybuje kolem 60 centimetrů v případě klasické kombinované lednice, v případě americké lednice s velkým mrazákem na výšku počítejte s větší mírou. Hloubka lednice a tedy i mrazáku bývá mezi 60 až 70 centimetry. Výška mrazáku může být různá, nejčastěji je ovšem tak, aby se tam vešli tři až čtyři šuplíky na mražené potraviny. Čistý objem mrazáku tedy koliduje mezi 60 litry až 100 litry.

Zohledněte velikost mrazáku podle toho, jak frekventovaný spotřebič to u vás v domácnosti je, jak často něco mrazíte, jak dlouho to tam necháváte, jak často jej celkově používáte. Samozřejmě hraje roli také objem a velikost lednice, ke které je mrazák připojený. Na všechny tyto otázky si odpovězte předtím, než se rozeběhnete do obchodu lednici s mrazákem kupovat.

Vychytávky pro váš mrazák

Nejen váš telefon, televize nebo lednice, ale už i váš mrazák může být chytrý a obsahovat nějaká ta vylepšení, se kterými se vám bude snadněji existovat. Asi největším plusem u mrazáku je funkce No frost, která zajistí, aby se vám na stěnách nedělaly ledové boule a nebylo tak potřeba odmrazovat a ručně je odstraňovat. S ničím takovým už se nebudete muset pachtit, ztrácet drahocenný čas, který byste mohli trávit se svou rodinou místo se svým mrazákem.

Funkce No frost navíc umí opravdu rychle zamrazit vaše potraviny, takže vydrží mnohem déle čerstvé a chutné, a kromě toho se na nich nebude vytvářet námraza.

TOPlist
TOPlist